Fokus na Fabryczną

Fundacja Salony
Ul. Fabryczna 13b
Zielona Góra

Fokus na Fabryczną to cykl warsztatów i działań artystycznych adresowanych do dzieci i młodzieży. Punktem wyjścia dla projektu jest ulica Fabryczna wraz z najbliższą okolicą oraz ich różnorodność architektoniczna i społeczna. Uczestnicy warsztatów mają za zadanie wydobyć potencjał ulicy za pomocą najnowszych technologii, takich jak fotografia i film 3D. Ważnym zagadnieniem podczas zajęć będą także reportaż i dokumentacja architektury tego fragmentu Zielonej Góry.
Warsztaty będą podzielone na trzy grupy tematyczne: Architektura 3D, Życie Fabrycznej i Scenariusz Fabrycznej. Uczestnicy warsztatów będą pracowali w oparciu o historię ulicy, jej codzienność, by na końcu stworzyć scenariusz filmu, w którym zaprezentują swoją wizję rozwoju tej części miasta w kolejnych latach. Działania zakończą się wystawą oraz projekcją filmową. Projekt można śledzić na blogu http://fokusnafabryczna.blogspot.com.

Warsztaty poprowadzą: Karolina Andrzejewska /Fundacja Architektury/, Karol Trębuła, Aleksandra Malcherek i Patrycja Grabowska /Fundacja Salony/
Terminy warsztatów:
Architektura 3D – 9/10.08.2014 w godzinach 11:00-14:00
Życie Fabrycznej – 19 – 21.08.2014 w godzinach 11:00–14:00
Scenariusz Fabrycznej – 25/27.08.2014 w godzinach 11:00–14:00
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres f.salony@gmail.com.

zgloszenie_na warsztaty

Współpraca: Fundacja Architektury (Warszawa)

Projekt „ Fokus na Fabryczną” jest realizowany w ramach programu Fundacji Orange

www. fundacjaarchitektury.wordpress.com