Agnieszka Chabros – Family matter

Agnieszka Chabros
FAMILY MATTER

otwarcie wystawy: 31.07. godzina 19:00
wystawa będzie czynna do 10.08.2014 r.
Fundacja Salony
ul. Fabryczna 13b
Zielona Góra

Family matter (sprawa rodzinna) to projekt, w którym rozwijam moje zainteresowanie ciałem. Impulsem do realizacji prezentowanych na wystawie fotografii były portrety rodzinne i kadry z życia codziennego, których nie nadążam przygotowywać dla rodziny i przyjaciół. Mieszkając 16000 km od najbliższych czuję się dodatkowo zobowiązana, by na bieżąco przekazywać im obrazy mojej codzienności.
Zdecydowałam się zrealizować projekt zainspirowany tym doświadczeniem. Po tym jak zaaranżowałam domowe studio fotograficzne, przez dwa miesiące nie rozstawałam się z aparatem dokumentując również tych, którzy są blisko mnie. Każdego dnia pojawiały się nowe obrazy, które wydawały mi się jeszcze bardziej odrealnione, niż na początku planowałam. Projekt Family Matter dokumentuje moją bezsilność wobec fotografowania samej siebie.
Całość projektu można obejrzeć na:
http://www.agnieszkachabros.com/family-matter

Agnieszka Chabros jest fotografką i kuratorką rezydującą pomiędzy Melbourne (AUS) i Wrocławiem (PL). Inspiruje się surrealizmem, praktykami rzeźbiarskimi i interesuje się relacją światła i cienia. Zajmuje się fotografią artystyczną oraz fotografią mody.
Jej prace były pokazywane na wielu wystawach, bywała również kuratorem części z nich, m. in. “Shed some Light” (2013), “Neu Order”(2014) na Melbourne Fashion Festival. Jej zdjecia były publikowane w magazynach jak: Oyster, Yen, Self Publish Be Happy, Fashion Journal, U-Mag, Girls on film, SFMoma, Pitch oraz wielu innych.

Tumblr: http://achabrosdiary.tumblr.com/
Strona internetowa: http://www.agnieszkachabros.com/
Instagram: http://instagram.com/achabrosMożliwość komentowania została wyłączona.