i like my i

Łukasz Gawroński

Otwarcie wystawy: 30 listopada o godzinie 19:00
Wystawa będzie czynna do 21.12.2012 roku
Kurator: Marek Lalko

Fundacja Salony
Ul. Fabryczna 13b
Zielona Góra

„(…) to zapis moich codziennych konfrontacji z rzeczywistością. Ludzie bliscy dalsi, okruchy plamy resztki, zakamarki widoki sytuacje czyli wszystko to co nas otacza złapane w kaprawe oko urządzenia zwanego komórką ”.

Łukasz Gawroński jest fotografem niezależnym, z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie portretu. Jego prace cechuje przede wszystkim dystans do rzeczywistości i poczucie humoru. Określa siebie zarówno jako fotografa popkultury – na zamówienie czołowych polskich magazynów portretuje rodzimych celebrytów, jest autorem okładek do tytułów prasowych i książek, albumów muzycznych i plakatów teatralnych, jak i ironicznego dokumentalistę – redaguje blog: spacerkiem.blogspot.com, który jest fotograficznym zapisem przaśnej polskiej rzeczywistości. Ponadto przez wiele lat współpracował z miesięcznikiem Jazz Forum uwieczniając środowisko muzyczne na najlepszych festiwalach jazzowych. Jest również współtwórcą projektu fotograficznego, w ramach którego co roku na międzynarodowym festiwalu filmowym Nowe Horyzonty portretuje najważniejszych autorów kina niezależnego. Podróże też odgrywają duże znaczenie w pracy Łukasza Gawrońskiego – z aparatem w ręku zajrzał do Ameryki Południowej i Afryki, ale najlepiej czuje się w klimatach słowiańsko-bałkańskich.
Jego zdjęcia prezentowały m.in. Instytut Kultury Polskiej w Pradze i Sztokholmie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, warszawska Fabryka Trzciny, Opera Bałtycka i Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu. W 2010 w Pawilonie Polskim na World Expo w Szanghaju zaprezentował serię portretów osobistości polskiej kultury pt.: „Polska się uśmiecha”.

Fot. Łukasz Gawroński, Najpierw się napijmyMożliwość komentowania została wyłączona.