Park Wyobrażony. Park rozrywki

czwartek 11.10 – piątek 12.10
miejsce: Galeria BWA, Al. Niepodległości 19, Zielona Góra
Warsztaty poprowadzi Ania Szczygłowska

Park rozrywki to trzecia odsłona warsztatów, podczas których wraz z młodymi mieszkańcami miasta tworzymy makiety przedstawiające ich pomysły na zagospodarowanie przestrzeni Parku Tysiąclecia. Do tej pory wspólnie z młodzieżą pracowaliśmy nad makietami Parku Sportu i Parku Sztuki. Tym razem w swoich rozważaniach skupimy się na elementach związanych z szeroko pojętą rozrywką. Temat ten stanie się pretekstem do stworzenia makiety parku zawierającej przestrzenie sprzyjające czynnemu spędzaniu wolnego czasu. Zastanowimy się również nad elementami mogącymi pojawić się w tej przestrzeni, które pełniłyby funkcje dostarczania rozrywki zielonogórzanom w różnym wieku.
Makieta, jako wizualne przedstawienie pomysłów i efekt konsultacji społecznych, stanie się kolejną propozycją rozwiązań dla nowego projektu zagospodarowania Parku Tysiąclecia.

Cykl warsztatów „Park Wyobrażony” jest realizowany w ramach projektu społecznej rewitalizacji Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze.
Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.
Organizatorzy: Fundacja Salony, Galeria BWA Zielona Góra, Urząd Miasta Zielona Góra
Współpraca: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Drukarnia Braci Dadyńskich, Fundacja Bęc Zmiana, Środowiskowy Hufiec Pracy Zielona Góra
Więcej informacji na stronach:
www.milleniumpark.eu
www.fundacjasalony.pl