Nowa przestrzeń publiczna – dyskusja

Przestrzeń miejska a zrównoważone kultury mobilności
– podsumowanie działań związanych ze społeczną rewitalizacją Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze połączone z promocją 4. numeru Magazynu Miasta, www.publica.pl/magazynmiasta

Czwartek, 12.12.2013, godzina 17:00
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

W dyskusji wezmą udział:
Aleksandra Kubiak – artystka wizualna, autorka projektu Sanus Design,
Kuratorzy projektu Park Tysiąclecia: Romuald Demidenko (BWA Zielona Góra), Marta Gendera (Fundacja Salony)
Paweł Urbański – Dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich i Zarządzania Drogami/ Urząd Miasta Zielona Góra,

Dyskusję poprowadzi Marta Żakowska, redaktorka naczelna Magazynu Miasta, www.publica.pl/magazynmiasta, www.facebook.com/magazynmiasta

Przestrzeń miejska to przede wszystkim przestrzeń życia społecznego, publicznego. Odpowiednie zarządzanie nią podnosi jakość życia w mieście, podnosząc poziom zdrowia mieszkańców. Jednym z podstawowych elementów warunkujących jej optymalny rozwój jest wdrażanie i promowanie systemów zrównoważonych kultur mobilności, ponieważ to właśnie infrastruktura transportowa stanowi znaczący procent przestrzeni miejskiej.
Wiedzą o tym administracje miast, które zajmują obecnie pierwsze miejsca w światowych rankingach życia miejskiego.
Jak dobrze zarządzać miastami w tym kontekście? Jakie wyzwania stoją obecnie przed włodarzami i administracjami miejskimi, aktywistami, mieszkańcami polskich miast? Jak projekty takie jak wieloletnia społeczna rewitalizacja Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze prowadzona przez Fundację Salony i BWA Zielona Góra we współpracy z Urzędem Miasta Zielona Góra wpisują się w pracę nad rozwojem zrównoważonego miasta?
Podczas spotkania Nowa przestrzeń publiczna postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, rozmawiając o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości przestrzeni publicznych Zielonej Góry.

MAGAZYN MIASTA #4, www.publica.pl/magazynmiasta

Wydawca: Fundacja Res Publica / Współwydawca: Instytut Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie / numer dostępny jest w Empikach i dobrych księgarniach na terenie kraju oraz w księgarni online na stronie www.publica.pl/produkt/magazyn-miasta-4-transport
Czwarty numer Magazynu Miasta poświęcony został idei dobrego transportu miejskiego

Organizatorzy: Fundacja Salony, BWA Zielona Góra, Magazyn Miasta