Park Wyobrażony. Park sztuki

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY 15+
MIEJSCE: PARK TYSIĄCLECIA / PRZY SKATEPARKU
PROWADZENIE: ANIA SZCZYGŁOWSKA, ANIA SZEJDEWIK

Druga odsłona warsztatów pod hasłem PARK WYOBRAŻONY ma na celu stworzenie przez młodych mieszkańców Zielonej Góry makiety Parku Tysiąclecia. Tym razem tematem przewodnim stanie się sztuka, kultura i design. Warsztaty będą pretekstem do zastanowienia się nad rozwiązaniami dla całego parku oraz konkretnych elementów jego wyposażenia, np. tablic informacyjnych, gablot oraz innych form użyteczności publicznej. Zastanowimy się również nad miejscem mogącym służyć uprawianiu sztuki ulicznej. Makieta, która powstanie podczas warsztatów będzie przedstawiała również przestrzeń zaprojektowaną pod artystyczne działania, warsztaty i różnego rodzaju spotkania, a także stanie się kolejną propozycją rozwiązań dla nowego projektu zagospodarowania Parku Tysiąclecia. Warsztaty poprowadzone zostaną we współpracy z Anią Szejdewik [Coxie] – artystką aktywną w obszarze malarstwa, streetartu i architektury.
☂ W PRZYPADKU ZŁEJ POGODY WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ W GALERII BWA, AL. NIEPODLEGŁOŚCI 19

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Park Wyobrażony. Twórcze zaangażowanie mieszkańców Zielonej Góry w tworzenie nowego wizerunku Parku Tysiąclecia”
więcej na stronie: www.milleniumpark.eu
Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki pomocy finansowej Miasta Zielona Góra