Feliks Marciniak – FUTURE KIDS

Feliks Marciniak
FUTURE KIDS

Otwarcie wystawy: 17.05. godzina 18:00/ NOC MUZEÓW
Wystawa będzie czynna do 9.06.2014 r.
Fundacja Salony
Ul. Fabryczna 13b
Zielona Góra

Na wystawie „Future Kids” Feliks Marciniak zaprezentuje grafikę i obrazy, nad którymi pracował w ciągu ostatnich dwóch lat w pracowni rezydencyjnej w Fundacji Salony. W twórczości Feliksa Marciniaka język grafiki oddziałuje na malarstwo, zarówno w sferze formalnej jak i doborze tematów. W jego pracach widoczne jest zainteresowanie funkcjonowaniem internetu oraz znanych ikon – marek, które na stałe przeniknęły do naszej kultury. Wielkoformatowe obrazy Marciniaka z powodzeniem mogłyby funkcjonować również w jako murale w przestrzeni miasta.

Feliks Marciniak – studiował edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim, naukę akademicką przerwał, by samemu rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Współpracował z wieloma agencjami brandingowymi, w których zajmował się tworzeniem identyfikacji wizualnej nowych i uznanych już marek. Obecnie pracuje indywidualnie jako grafik i malarz.