Dyplom Sylwii P.

Otwarcie wystawy: 14.03. godzina 17:00
wystawa będzie czynna do 29.03.2014
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

Wystawa dyplomowa Sylwii P. jest efektem zainteresowania artystki współczesnym wyobrażeniem kobiety w reklamie. Przedstawione prace są odbiciem w krzywym zwierciadle wizerunków kobiecych twarzy zaczerpniętych z kultury masowej.

Przemyślenia „co DZIŚ proponuje swoim odbiorcom kultura materialna w aspekcie kreowania wizerunku człowieka” doprowadziły do stworzenia trzech części Dyplomu Sylwii P. Pierwsza część to seria dziewięciu kobiecych portretów, które przedstawiają modelki w połowicznym makijażu. Druga część składa się z trzech fotografii utworzonych za pomocą programu graficznego. Trzecia część zawiera trzy abstrakcyjne kolaże, które zostały stworzone przez multiplikację ust, oczu i fragmentów skóry. Uzupełnieniem koncepcji są autoportrety Sylwii P. umieszczone na kartach wizerunkowych, które stanowią hiperbolę rytuału makijażu.

Sylwia P. inspiruje się twórczością Natalii LL, Zbigniewa Libery, Anety Grzeszykowskiej oraz zwykłą codziennością, w której dyscyplina naszego ciała jest niemalże integralnym elementem naszego życia i kultury. To jak mamy się zachowywać, wyglądać i dbać o własne ciało, zostało nam wpojone wraz z procesem wychowania. Obecne w nim massmedia powodują podświadomą chęć dążenia do wyznaczonego wzorca w reklamie, przez co stopniowo zatracamy własne wartości.Możliwość komentowania została wyłączona.