Wiatrem po wodzie spłynęło

Blok klimatyczny KN Tęcza
Wiatrem po wodzie spłynęło
Otwarcie wystawy: 5.09., 18:00
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

W Zielonej Górze swoje źródła ma Złota Łącza, rzeka, z której historią zapoznaliśmy się podczas pobytu rezydencyjnego. Do konstrukcji prezentowanej instalacji wykorzystaliśmy odpady znalezione na linii rzeki oraz przedmioty zebrane od mieszkańców Zielonej Góry. Eksplorując jej łączący potencjał próbowaliśmy odtworzyć dawną funkcję, kiedyś źródła wody pitnej, dziś – materiału do stworzenia instalacji. Wracając do średniowiecznej historii rzeki zastanawiamy się czym może być jej obecność w mieście. Woda płynąca w Galerii parafrazuje Złotą Łączę, a w szerszej perspektywie przypomina o zamkniętym obiegu przyrody i wpływie pojedynczego elementu na całość ekosystemu.

Blok klimatyczny KN Tęcza – oddział koła naukowego Tęcza przy warszawskiej ASP. Kuratorzy/kuratorki wystaw w galerii Kiedyś to Będzie (m.in. Kula daje Fula”, „No i gdzie te pomarańcze”). Zawiesili/zawiesiły baner nad brama Akademii wzywający do aktywizmu klimatycznego („Na martwej planecie nie będzie sztuki”)

Pobyt rezydencyjny w ramach cyklu „Draw the line” dofinansowany przez Urząd Miasta Zielona GóraMożliwość komentowania została wyłączona.