Sandra Pawlak – Uziemienie

Sandra Pawlak
Uziemienie – wystawa dyplomowa studentki ISW UZ pod kierunkiem dr Jarka Jeschke
8 lipca 2022 godzina 17:00
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra
Wystawa czynna do 31.07.2022

Od zawsze czułam się w jakiś sposób związana z naturą. Właściwie od dziecka, żyję z nią w ciągłym styku. To ona była ucieczką przed izolacją, która nas spotkała i to tam znalazłam odpowiedź na postawione sobie pytanie. Pytanie, przed którym staję każdy artysta: „W jakim kierunku ma zmierzać moja sztuka?”
„Uziemienie” to efekt eksperymentów, poszukiwań materiałów, znalezienia formy, a przede wszystkim odnalezienia w tym siebie. Jest to seria prac, w które włożyłam część siebie. Każdy obraz jest stworzony z różnych kombinacji surowców, każdy jest wyjątkowy. Do ich stworzenia zostały użyte materiały jedynie zapożyczone ze środowiska naturalnego, głównie z lasu. W formie mogą przypominać pejzaże zamknięte na małym formacie, które są dosłownym nawiązaniem do natury.
Do stworzenia farb posłużyły mi: żółty piasek, popiół drewniany, gleby płowe, czarna ziemia, spróchniałe drewno oraz mech chrobotek reniferowy. Wszystkie te rzeczy zostały rozdrobnione i przesiane, aby uzyskać mniej więcej pył, który w dalszej części mieszałam z olejem lnianym, aby uzyskać pastę. Oczywiście nie wszystko można przetrzeć na drobno. To dało strukturę, ponieważ każdy materiał miał swoją grubość.

Sandra PawlakMożliwość komentowania została wyłączona.