Park Tysiąclecia / Millenium Park – otwarcie

Urząd Miasta Zielona Góra, Fundacja Salony oraz Galeria BWA w Zielonej Górze gorąco zapraszają na otwarcie projektu „Park Tysiąclecia/ Millenium Park“, które odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 18:00 w Galerii BWA w Zielonej Górze.

Projekt otworzy Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki. Podczas spotkania zaprezentujemy Państwu działania edukacyjne i społeczne, które odbędą się w ramach projektu do końca 2012 roku oraz przykłady miejsc, które stanowią dla nas inspirację do działania. Spotkanie zakończy się otwartą dyskusją na temat aktualnych problemów Parku Tysiąclecia. Państwa głos w dyskusji pomoże nam zaplanować przebieg kolejnych spotkań i konsultacji społecznych.

Dnia 9 sierpnia rusza również fotograficzna akcja społeczna, prowadząca do utworzenia archiwum fotografii parków na świecie. Zapraszamy Państwa do fotografowania parków podczas wyjazdów w różne zakątki świata oraz zachęcamy do przejrzenia już gotowych albumów z podróży. Liczymy również na fotografie naszych lokalnych terenów zielonych oraz zdjęcia archiwalne wykonane na terenie Parku Tysiąclecia od początku jego istnienia. Fotografie będą umieszczane na stronie internetowej projektu „Park Tysiąclecia / Millenium Park“ oraz stronie na facebooku. Pod koniec roku zaprezentujemy zbiór przesłanych przez Państwa zdjęć w formie wystawy oraz w publikacji dotyczącej projektu, planowanej na rok 2013.
Zachęcamy do wysyłania fotografii – inspiracji do dnia 15 listopada 2012 roku na adres mailowy: f.salony@gmail.com oraz bwa@bwazg.pl. Interesują nas również fotografie analogowe, które można na bieżąco wysyłać na adres Fundacji Salony lub BWA w Zielonej Górze. Prosimy o podpisanie fotografii imieniem i nazwiskiem oraz o podanie nazwy parku i daty wykonania zdjęcia. Mile widziany będzie również opis, co w wybranym przez Państwa parku warte było uwagi.

Misją projektu jest przeprowadzenie społecznej rewitalizacji Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze. Do końca roku 2012 odbędzie się cykl działań społecznych i artystycznych, których celem jest uzyskanie od mieszkańców informacji na temat możliwych kierunków rozwoju parku. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Zielonej Góry przygotowany zostanie raport, zbierający listę propozycji i zmian dla Parku Tysiąclecia.
Rewitalizacja Parku Tysiąclecia według nowego planu zagospodarowania ma być zrealizowana w latach 2015-2016 ze środków unijnych w ramach wspólnego projektu miasta Zielona Góra z miastem Cottbus, które planuje III etap rewitalizacji Parku Branitz.

Organizacja: Fundacja Salony, BWA w Zielonej Górze, Urząd Miasta Zielona Góra
Współpraca: Instytut Socjologii UZ, Austriackie Forum Kultury w Warszawie,
Fundacja Bęc Zmiana, Notes na 6 tygodni, Drukarnia Braci Dadyńskich

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Zielona Góra.
www.fundacjasalony.pl, www.bwazg.pl, www.zielonagora.plMożliwość komentowania została wyłączona.