Basia Bańda – Wystawa dla dzieci

Otwarcie 3.06.2023 r. godzina 12:00

Wystawa czynna do 2.07.2023

Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

Zapraszamy do Fundacji Salony na wystawę dedykowaną dzieciom. Artystka Basia Bańda udostępnia przygotowane we współpracy z Tomaszem Relewiczem sensoryczne obiekty powstałe z myślą o najmłodszych. Wśród nich ogromne brzuszysko „Wilka” (2016), do którego można wejść niczym Czerwony Kapturek oraz „Słonecznik” (2016) – mobilną instalację złożoną z różnej wielkości form przypominających kamyki. Na ścianach pojawią się także wybrane prace artystki.

Basia Bańdaur.1980 w Zielonej Górze. W latach 2001-2006 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2018 zdobyła tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od 2008 roku pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych, na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współpracuje z Fundacją Salony w Zielonej Górze. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze.