Uniwersytet w mieście

W kolejnym spotkaniu z cyklu „Nowe miasto. Sztuka w działaniu” udział wezmą:

Anna Cichoń/ ASP Katowice

Katarzyna Łasińska/ Uniwersytet Zielonogórski

Paulina Komorowska – Birger/ Instytut Sztuk Wizualnych WA UZ

spotkanie poprowadzi Marta Gendera/ Fundacja Salony

21.04. godzina 18:00

Instytut Sztuk Wizualnych WA UZ, ul. Wiśniowa 10, Zielona Góra

To już trzecie spotkanie, podczas którego rozmawiamy o możliwościach włączania narzędzi sztuki w miejskie sprawy. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie wpływ szkół artystycznych na politykę kulturalną w mieście. Naszym gościem będzie Anna Cichoń, która podzieli się doświadczeniem we współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach z lokalnym samorządem. O lokalnej perspektywie porozmawiamy również z kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego Katarzyną Łasińską oraz dyrektorką Instytutu Sztuk Wizualnych WA UZ Pauliną Komorowską- Birger.

Cykl debat na temat roli sztuki w mieście został zainicjowany przez Instytut Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, BWA Zielona Góra oraz Fundację Salony. W ramach projektu „Nowe Miasto. Sztuka w działaniu” chcemy zastanowić się wspólnie z mieszkańcami, środowiskiem kultury, a także lokalnymi decydentami nad możliwym zaangażowaniem narzędzi kultury w sprawy miasta.