Park Wyobrażony – Park Sportu

niedziela – poniedziałek 12-13.08.2012, godzina 12.00
miejsce: skatepark w Parku Tysiąclecia, Zielona Góra
uczestnicy: młodzież 13+
Warsztaty poprowadzi Ania Szczygłowska

Park wyobrażony istnieje w świadomości każdego mieszkańca miasta. Przestrzeń ta wykorzystywana może być na wiele sposobów. Na całym świecie parki spełniają funkcję zielonej enklawy, w której spędzamy swój wolny czas spacerując, piknikując, czytając prasę, grając czy uprawiając sporty miejskie. W zależności od kondycji otaczającej przestrzeni, parki w różnym stopniu zaspokajają potrzeby użytkowników. Stan Parku Tysiąclecia generuje pytania o to, jakie zmiany powinny nastąpić, aby teren stał się bardziej dostępny dla poszczególnych grup odbiorców i jakie elementy pozwoliłyby w pełni wykorzystać potencjał tej przestrzeni.

Celem dwudniowych warsztatów jest zaangażowanie młodych mieszkańców w proces decyzyjny dotyczący kształtowania obszaru Parku Tysiąclecia. Park wyobrażony – park sportu to jeden z trzech etapów konsultacji prowadzonych w formie warsztatów. Efektem tego spotkania będzie stworzenie makiety parku wzbogaconego o konstrukcje i rozwiązania służące do uprawiania wszelkich sportów miejskich. Makiety skonstruowane przez uczestników przy wykorzystaniu wiedzy specjalistów staną się kolejną propozycją rozwiązań pomocnych w opracowaniu nowego projektu zagospodarowania Parku Tysiąclecia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach młodzież zainteresowaną sportami miejskimi.Możliwość komentowania została wyłączona.