Punkt Widzenia

Marek Lalko
Punkt Widzenia
Instalacja/ spacer
Sobota, 23 listopada godzina 11:00

 

Dla wielu mieszkańców dopiero późną jesienią Park Tysiąclecia staje się przestrzenią o dużej widoczności, jasną dzięki dużej ilości światła padającego pomiędzy pustymi gałęziami, a przez to przyjazną do spacerów. Tą sytuację wykorzystuje w swoim projekcie Marek Lalko, który zaproponował, by na terenie parku pojawiły się nowe punkty widokowe.
„Punkt widzenia” to tymczasowa instalacja rozsiana na terenie całego parku, która pozwoli mieszkańcom spojrzeć na to miejsce z perspektywy fotografa. Poprzez kadrowanie wybranych obszarów, artysta zachęca nas do oglądania parku fragmentami, które w naszej świadomości będą tworzyły całościowy obraz parku. Stosowany przez Marka Lalko zabieg przypomina działanie fotograficzne, jednak w przypadku tej instalacji obrazy utrwalamy jedynie w naszej pamięci. Pomysł wybrania kilkunastu miejsc w przestrzeni parku wynika także z potrzeby dowartościowania ważnych punktów na mapie parku.
Serdecznie zapraszamy Państwa na wspólny spacer do Parku Tysiąclecia i zachęcamy by spojrzeć na tą przestrzeń na nowo!

Organizacja: Fundacja Salony, BWA Zielona Góra
Patronat medialny: Radio Zielona Góra, Magazyn Miasta, Respublica Nowa
Projekt obywa się w ramach projektu Park Tysiąclecia. Próby, szkice, scenariusze nowej przestrzeni publicznej”. Projekt jest realizowany dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Austriackiego Forum Kultury w Warszawie oraz dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra
milleniumpark.euMożliwość komentowania została wyłączona.