Recepcja

RECEPCJA to przestrzeń przygotowana przez projektantkę Kasię Król z myślą o mieszkańcach Zielonej Góry, przeznaczona na potrzeby warsztatów, projekcji filmowych, dyskusji. Przede wszystkim jest to nowe miejsce dla CZYTELNI, projektu rozpoczętego przez Fundację Salony w marcu 2011 roku.
W RECEPCJI znajdują się książki i czasopisma dotyczące sztuki współczesnej oraz innych dziedzin mających wpływ na aktualne zjawiska w kulturze: socjologii, historii i polityki.

Wspieramy inicjatywy lokalne
Założeniem projektu RECEPCJA jest umożliwienie Tobie |Zielonogórzaninie| korzystania z tego miejsca. Fundacja Salony wspiera oddolne inicjatywy lokalne, więc jeśli brakuje Tobie świetlicy, klubu dyskusyjnego, miejsca do realizacji pomysłu, który może zainteresować innych, nie miej obaw, by nas odwiedzić!

Czytelnia funkcjonuje dzięki wsparciu:
Fundacja Bęc Zmiana, Krytyka Polityczna, Korporacja Ha!art, Muzeum Sztuki w Łodzi, BWA w Zielonej Górze, BWA w Jeleniej Górze, Fundacji Bezpieczne Miasto w Zielonej Górze, association for contemporary art w Grazu