Park Zmysłów. Warsztaty

Poniedziałek 15.10 – od godziny 11:30
wtorek 16.10 – godzina 9- 12:30
środa 17.10 – godzina 9- 12:30
Warsztaty dla osób niewidomych i niedowidzących
Prowadzenie: Karolina Spiak, Patrycja Wilczek – Sterna we współpracy z Bożeną Bąk
Miejsce: Galeria BWA / Park Tysiąclecia

Park Tysiąclecia jest miejscem spotkań, odpoczynku i rekreacji mieszkańców miasta, również osób niepełnosprawnych. Pomimo pojawiających się coraz częściej udogodnień, takich jak podjazdy dla wózków inwalidzkich, poruszanie się i korzystanie z przestrzeni publicznej dla wielu nadal jest rzeczą trudną lub wręcz niemożliwą. Przyczyny mogą być różne. Każda z dysfunkcji obwarowana jest specyficznymi problemami i wymaga pokonywania wielu barier – tych widocznych, wynikających z nieprzystosowania infrastruktury miejskiej, jak i tych ukrytych głęboko w psychice osób zarówno chorych jak i zdrowych.
Park zmysłów to trzydniowe warsztaty, których celem jest przeprowadzenie działań dążących do przystosowania Parku Tysiąclecia do potrzeb osób niewidomych. Głównym celem jest współpraca osób niepełnosprawnych pochodzących z Zielonej Góry i okolic oraz studentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim. W trakcie warsztatów omówione zostaną różnorodne utrudnienia i przeszkody urbanistyczne na terenie parku, a także sposoby ich pokonywania. Równie ważnym aspektem tej współpracy będzie działanie integrujące różne środowiska. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się odkryć park i jego walory przy pomocy – innych niż wzrok – zmysłów.

Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.
Organizatorzy: Fundacja Salony, Galeria BWA Zielona Góra, Urząd Miasta Zielona Góra
Współpraca: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Drukarnia Braci Dadyńskich, Fundacja Bęc Zmiana
Więcej informacji na stronie:
www.milleniumpark.eu