Park Tysiąclecia. Przestrzeń publiczna w centrum miasta.

Środa, 24.10 godzina 18:00
Otwarty wykład – Romuald Demidenko
Miejsce: Instytut Sztuk Wizualnych UZ, ul. Wiśniowa 10, sala 105

Park jest miejską przestrzenią o szczególnym znaczeniu – otwartą dla wszystkich mieszkańców i podnoszącą jakość ich codziennego życia, a także sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów i przełamywaniu stereotypów. Już w najbliższej przyszłości Park Tysiąclecia będzie dawał więcej możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu. Wykład będzie okazją do przyjrzenia się różnym przykładom realizacji artystycznych w przestrzeni publicznej i możliwością przedyskutowania jakie znane rozwiązania można zastosować myśląc o przyszłości Parku Tysiąclecia.

Romuald Demidenko jest absolwentem Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego i stypendystą Erasmus School of History, Culture and Communication w Rotterdamie. Współpracował nad projektami wystaw, m.in. Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce w Martin-Gropius-Bau w Berlinie oraz Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Kuratorował wystawy takie jak Deep Chrome Msg w Muzeum Współczesnym Wrocław oraz Projekty wybrane w BWA Zielona Góra, przeprowadził wiele wywiadów z artystami i projektantami, m.in. dla pierwszego rocznika projektowania graficznego w Polsce Print Control. Współpracuje nad projektem rewitalizacji Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze.

Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.
Organizatorzy: BWA Zielona Góra, Fundacja Salony, Urząd Miasta Zielona Góra, Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego
Więcej o projekcie na stronie: www.milleniumpark.euMożliwość komentowania została wyłączona.