Park Tysiąclecia. Otwarte spotkanie dla mieszkańców

PRZEPRASZAMY, SPOTKANIE ZOSTAŁO ODWOŁANE, BĘDZIEMY INFORMOWAĆ O KOLEJNYM TERMINIE.
strona projektu jest w budowie, tymczasem zapraszamy na stronę projektu na facebooku: http://www.facebook.com/milleniumpark?ref=ts

Drodzy Mieszkańcy!

Fundacja Salony, BWA i Urząd Miasta w Zielonej Górze rozpoczynają właśnie projekt społecznej rewitalizacji Parku Tysiąclecia. Już w piątek o 18:00 w BWA odbędzie się pierwsze otwarte spotkanie dla mieszkańców, które zapowie dyskusje i wykłady, warsztaty z dziećmi i dorosłymi, a także spotkania z artystami i architektami– nad tymi wydarzeniami nasz zespół pracuje od listopada 2011 roku. W ciągu kolejnych 18 miesięcy zaprezentujemy Wam przykłady najlepszych miejsc – parków miejskich oraz innych przestrzeni publicznych na świecie i wspólnie zastanowimy się jakie rozwiązania moglibyśmy zastosować w Parku Tysiąclecia. Światło, dźwięk, a może interaktywne instalacje pomogą nam uczynić to miejsce bardziej przyjaznymi atrakcyjnym?

Dzięki Waszemu zaangażowaniu przygotujemy listę propozycji i zmian dla ParkuTysiąclecia. Wszystkie wspólnie wypracowane postulaty zostaną zawarte w planie rewitalizacji tego miejsca, który podsumuje cały projekt.

Zabierzcie do Parku najbliższych –znajomych, rodzinę, sąsiadów i opowiedzcie nam jaki powinien być Park Tysiąclecia. Wspólnie mamy realny wpływ na kształtowanie przestrzeni wokół nas. Czekamy na propozycje, uwagi i wskazówki. To Wy jesteście w tym projekcie ekspertami!
———————————————————————————————-

Park Tysiąclecia to park miejski usytuowany w centralnej części miasta. Już niedługo teren parku zostanie poddany gruntownej rewitalizacji zgodnie z nowym projektem zagospodarowania. Zanim rozpocznie się ten etap, będziemy obserwować i komentować wydarzenia w Parku i wspólnie z mieszkańcami zastanawiać się jak w przyszłości powinno wyglądać i funkcjonować to miejsce.
———————————————————————————————–

Organizatorzy projektu: BWA Zielona Góra, Fundacja Salony & Urząd Miasta Zielona Góra
Współpraca: Park Branitz w Cottbus, Instytut Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego
Projekt realizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra
oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (WojewództwoLubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i ProjektySieciowe Euroregionu „Sprewa- Nysa- Bóbr” oraz budżetu państwa.



Możliwość komentowania została wyłączona.