Park Tysiąclecia. Nowa przestrzeń publiczna w centrum Zielonej Góry

Środa, 12.12.2012 godzina 18:00

wykład i dyskusja – Romuald Demidenko/ Marta Gendera

Miejsce: Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

Park jest miejską przestrzenią o szczególnym znaczeniu – otwartą dla wszystkich mieszkańców i podnoszącą jakość ich codziennego życia, a także sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów i przełamywaniu stereotypów. Już w najbliższej przyszłości Park Tysiąclecia będzie dawał więcej możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu. Wykład będzie okazją do przyjrzenia się różnym przykładom realizacji artystycznych w przestrzeni publicznej i możliwością przedyskutowania jakie znane rozwiązania można zastosować myśląc o przyszłości Zielonej Góry
Po wykładzie poprowadzimy otwartą dyskusje na temat przestrzeni publicznej Zielonej Góry.

Spotkanie będzie też drugą okazją do skorzystania z mobilnego punktu informacyjnego o nazwie Park Info. Będzie tu można otrzymać pakiet informacji na temat naszego projektu, dowiedzieć się wszystkiego na temat prowadzonych przez nas przez ostatnie miesiące konsultacji społecznych i warsztatów, wyrazić własną opinię na temat tego miejsca, a także zobaczyć wystawę przekazanych przez Państwa zdjęć w ramach akcji fotograficznej.

Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.

Organizatorzy: BWA Zielona Góra, Fundacja Salony, Urząd Miasta Zielona Góra

Więcej o projekcie na stronie: www.milleniumpark.eu