Pamięć wywołana – dzień otwarty w Fundacji Salony

Tydzień Akademii Orange
25.05.2015 od godziny 17:00

Prezentacja albumu fotograficznego „Pamięć wywołana”
Projekcja filmu
Wystawa fotografii uczestników projektu
Dyżur skanowania

Projekt „Pamięć wywołana“ dobiega końca i chcielibyśmy podzielić się efektami naszej współpracy z mieszkańcami Zielonej Góry, Gimnazjum nr 3, Zielonogórskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Spółdzielczym Domem Kultury „Nowita”. Przez 5 miesięcy udało nam się zebrać spore archiwum fotograficzne, na bieżąco zamieszczane na blogu internetowym pamiecwywolana.blogspot.com oraz zapoznać młodzież z technikami fotografii i archiwizacji negatywów i starych odbitek fotograficznych. Poznaliśmy w tym czasie również wiele indywidualnych historii dotyczących miasta, które razem z fotografiami prezentujemy w albumie „Pamięć wywołana”.
Zapraszamy Państwa na dzień otwarty do Fundacji Salony, który odbędzie się 25 maja od godziny 17:00, na który przygotowaliśmy dla Państwa dużo atrakcji.

Dodatkowo jednym z efektów naszej pracy będzie wystawa Kazimierza Nowika – fotografa – amatora, który dokumentował Zieloną Górę w latach 70-tych i 80-tych. Jego obszerne archiwum udostępnił nam Paweł Janczaruk. Wystawa odbędzie się w Letnim Pawilonie w Parku Tysiąclecia.

Organizator: Fundacja Salony
Współpraca: Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze, Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Uniwersytet Zielonogórski, Spółdzielczy Dom Kultury „Nowita”
Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange oraz dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.
Materiały w ramach projektu są opublikowane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa (CC BY 3.0. Polska)