*Otwarte pracownie*

***Otwarte pracownie***
10.12.2016 r. o godziny 17:00
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra
*****************************************
*Krzysztof Gawałkiewicz* Radosław Pająk* Michał Jankowski* Jarek Jeschke*
* Magdalena Kościańska* Aleksandra Kubiak* Marek Lalko* Tomasz Pastyrczyk*

*****************************************
Stało się już tradycją, że w grudniu otwieramy wszystkie pracownie w Fundacji Salony. Na ten dzień to właśnie artyści współpracujący z Fundacją w Krzywym Kominie planują aktywności dla mieszkańców – warsztaty, projekcje filmowe, wspólne malowanie i gotowanie. To także czas na podsumowanie roku i okazja do spotkania.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

W programie, m.in.:

od 17:00 – Zaczynamy, wspólne malowanie, warsztaty (dla młodszych oraz starszych) i projekcje filmowe i prezentacje w pracowniach, wystawa „Ciało społeczne”
18:00 Warsztaty fotograficzne Marka Lalko i Eweliny Soból „Po drugiej stronie lustra”
20:00 Projekcje filmowe z udziałem naszych rezydentów:

„Wyprawa”, Krzysztof Gawałkiewicz, 2003.

W 2013 roku Aleksander Doba, polski podróżnik, kajakarz i odkrywca, jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. 10 lat wcześniej na taki sam pomysł wpadli bohaterowie filmu Krzysztofa Gawałkiewicza pt. „Wyprawa”. Paweł Napierała i Adam Magier planowali kajakami przepłynąć Ocean Atlantycki. Aby sprawdzić swoje umiejętności i przetestować sprzęt pływali wybrzeżem morza Batyckiego. Operator, Krzysztof Gawałkiewicz, towarzyszył podróżnikom w przygotowaniach do wyprawy i rejestrował ich zmagania z Bałtykiem. „Wyprawa” to historia realizacji szalonego planu, przez dwójkę totalnych amatorów, którzy przypominają nam, że czasami nie ważny jest cel tylko droga prowadząca do niego.

Krzysztof Gawałkiewicz – ur. 1974 w Zielonej Górze. W latach 2000-2003 studiował na Wydziale Operatorskim Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralna w Łodzi. Od 1990 współtworzy niezależną grupę filmową SKY PIASTOWSKIE. Laureat m.in. Głównej Nagrody za zdjęcia do filmu „Osiem w poziomie” (konkursie kina niezależnego, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia 2009). Od 2006 roku współpracuje z TVP1 i TVP2 realizując zdjęcia i montaż dla „Magazynu Ekspresu Reporterów”. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze.

„NASZ AUTYZM”, reż. Olena Kravchenko, operator: Radosław Pająk

Film dokumentalny „Nasz Autyzm” został zrealizowany w 2008 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” w ramach projektu „Autystycznie uzdolnieni”. Film opowiada o codzienności rodzin zmagających się z chorobą. Reżyser Olena Kravchenko, mama autystycznej Iry, odwiedza rodziny, w których autyzm jest codziennością. Kamera dokumentuje szczere wyznania dotkniętych chorobą, na którą do dnia dzisiejszego nie ma leku.

Radosław Pająk ur. 02.06.1976 w Lubsku. Ukończył Filozofię na Uniwersytecie Zielonogórskim. Filmową przygodę rozpoczął w trakcie studiów działając w studenckim klubie „Gęba” i wytwórni filmowej A’Yoy. Filmy krótkometrażowe zrealizowane przez niego w latach 2003-2006 otrzymały około 30 nagród i wyróżnień na polskich i zagranicznych festiwalach niezależnego kina. W latach 2006-2012 był autorem zdjęć filmowych: „Zamknięci w Celuloidzie” (główna kamera), „Nasz Autyzm”, „Moje życie nie jest pomyłką”, „Wagabunda”. W 2016 roku ukończył realizację prawie 350 filmów edukacjnych, będących nowatorską formą terapii osób ze spektrum autyzmu.

Ponadto: Wspólne gotowanie, rozmowy i chill out



Możliwość komentowania została wyłączona.