Letni Pawilon

Serdecznie zapraszamy do Letniego Pawilonu w Parku Tysiąclecia:

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia

projekt: Basia Niemiec

Miejsce: Park Tysiąclecia, okolice skateparku

 13.07. – 30.09. 2013

Letni Pawilon w Parku Tysiąclecia jest odpowiedzią na raport – społeczną koncepcję zagospodarowania Parku Tysiąclecia, przygotowaną we współpracy z mieszkańcami w 2012/2013 roku.

Został zaprojektowany przez Basię Niemiec jako tymczasowa instalacja, która docelowo ma być wypełniana pomysłami na spędzanie wolnego czasu na terenie parku przez jego użytkowników w okresie letnim. Pawilon to przede wszystkim nowe miejsce spotkań mieszkańców, które dodatkowo będzie pełniło funkcję punktu informacyjnego o projekcie rewitalizacji społecznej Parku i jej drugim etapie: „Park Tysiąclecia. Próby, szkice, scenariusze nowej przestrzeni publicznej”. Będzie to także centralny punkt wymiany książek w ramach akcji bookcrosingowej, realizowanej z inicjatywy Mediateki Szklana Pułapka. Do „aktywizacji” placu, na którym powstanie pawilon włączy się także działająca od niedawna Kooperatywa Spożywcza, która zachęca mieszkańców do wspólnego uprawiania ogródka miejskiego w Parku Tysiąclecia.

Każdy z mieszkańców może wpłynąć na kształt tego miejsca poprzez realizację własnych pomysłów na działania kulturalne i społeczne, które mogłyby mieć miejsce wokół pawilonu. Spotykajmy się i rozmawiajmy, czytajmy i odpoczywajmy, piknikujmy i zadbajmy o naszą przestrzeń publiczną!

Basia Niemiec – absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej, projektantka związana z Zieloną Górą. Od 2012 roku współpracuje z Fundacją Salony.

Organizatorzy: Fundacja Salony i BWA Zielona Góra
Współpraca: Cukier Projekt, Mediateka Szklana Pułapka, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RPR, Zielonogórska Kooperatywa Spożywcza
Patroni medialni: Magazyn Miasta, Radio Zielona Góra, Res Publica Nowa
Plakat: Magdalena Heliasz txtpublishing.pl

Projekt jest realizowany środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra

więcej o projekcie: WWW.MILENIUMPARK.EU

 Możliwość komentowania została wyłączona.