Lata 80-te – o galerii „po” i Biennale Sztuki Nowej nieobiektywnie, bo od środka

Serdecznie zapraszamy na wykład Wojciecha Kozłowskiego:

termin: 16.04 godzina 17:00
miejsce: Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

Wykład odbywa się z ramach projektu „Otwarte pracownie: Historia Mówiona”, realizowanego przez Fundację Salony wspólnie z BWA Zielona Góra oraz Instytutem Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na rok 2013 przypada 50 rocznica pierwszej wystawy „Złotego Grona”. Naszym celem jest przypomnienie historii i przywołanie wspomnień dotyczących dwóch kluczowych dla Zielonej Góry imprez artystycznych: wystaw i sympozjów „Złotego Grona” oraz Biennale Sztuki Nowej. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Zielona Góra.

Wojciech Kozłowski- ukończył kulturoznawstwo na UAM. Wspólnie z Leszkiem Krutulskim prowadził galerię „po” przy BWA w Zielonej Górze (1985-1990); był współorganizatorem Biennale Sztuki Nowej. Jest kuratorem, wykładowcą na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz dyrektorem BWA w Zielonej Górze.