Czwartek 23.08 godzina 18:00
Miejsce spotkania: przy budynku dawnego krematorium, Park Tysiąclecia
Temat: BEZPIECZEŃSTWO

Najbliższe konsultacje społeczne będą miały charakter warsztatowy. Podczas spotkania porozmawiamy o kwestiach bezpieczeństwa w Parku. Czy czujemy się w parku komfortowo? Które miejsca postrzegamy jako przyjazne, a w których odczuwamy zagrożenia? Czy każdy może poruszać się bezpiecznie po parku? Jak możemy wspólnie poprawić stan bezpieczeństwa na terenie parku?
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu i do włączenia się w dyskusję!

Naszym gościem będzie Simone Ruess, artystka, która przebywała na rezydencji w Zielonej Górze w maju 2012 roku

Konsultacje społeczne to forma otwartych spotkań dla mieszkańców Zielonej Góry, podczas których każdy może zabrać głos na temat aktualnego stanu parku i możliwych scenariuszy jego rozwoju. Uczestnicy konsultacji będą pracowali w grupach zajmujących się tematami dotyczącymi przestrzeni parku, jak zieleń, bezpieczeństwo, infrastruktura, sport, design i kultura. Na spotkania zapraszani będą przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką związaną z parkiem, a także zewnętrzni eksperci. Konsultacje będą odbywały się na wolnym powietrzu na terenie parku. W przypadku złej pogody będziemy informowali o innych wyznaczonych miejscach spotkań.

Po spotkaniu o godzinie 21:00 zapraszamy na plażę pod Krzywym Kominem (ul. Fabryczna 13b) na projekcję filmu „King Kong” z 1933 roku (w wersji anglojęzycznej).

Organizatorami projektu są BWA w Zielonej Górze, Fundacja Salony i Urząd Miasta Zielona Góra
Współpraca: Austriackie Forum Kultury, Fundacja Bęc Zmiana, Drukarnia Braci Dadyńskich, Instytut Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego

Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra

zapraszamy na stronę projektu: milleniumpark.eu