Dzień dziecka w Fundacji Salony

DZIEŃ DZIECKA W FUNDACJI SALONY – STACJA: ILUSTRACJA.
UWAGA, PODRÓŻNI – WYSTAWA!

Fundacja Salony
Oddział dla dzieci im. Pana Kleksa Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im, C. Norwida
Zaczarowana Walizka

serdecznie zapraszają

na wystawę prac uczestników cyklu warsztatów ph. „Stacja: Ilustracja” + moc niespodzianek dla małych i dużych podróżnych!

CZAS: 1. CZERWCA, GODZ. 12:00
MIEJSCE: FUNDACJA SALONY (UL. FABRYCZNA 13B)

Szykujcie swoje zaczarowane walizki, kolorowy pociąg zabierze Was w podróż pełną wrażeń!

Oprócz wystawy prac młodych twórców na gości czekają także inne niespodzianki, a wśród nich – m.in. plastyczne łamigłówki i zabawy oraz słodkości od Cukier Project. Rodzice i nauczyciele będą mieli okazję zapoznać się z ofertą warsztatową i obejrzeć prezentację zdjęć z minionych zajęć.

Proszę wsiadać, drzwi zamykać!
………………………………………………………………………………………………………

O WARSZTATACH

Stacja: ilustracja to cykl zajęć prowadzonych przez Magdalenę Kościańską – ilustratorkę, graficzkę, instruktora plastyki oraz autorkę bloga Zaczarowana Walizka, związaną z Fundacją Salony (w której warsztaty odbyły się w okresie zimowym*) oraz współpracującą m.in. z Oddziałem dla dzieci im. Pana Kleksa w WiMBP im. C. Norwida (gdzie zajęcia trwają aktualnie).

Warsztaty, dostosowywane do wybranych grup wiekowych, mają na celu przybliżenie młodym uczestnikom tajników ilustracji prasowej, książkowej, a dodatkowo wykorzystywanej w wielu innych obszarach twórczości (reklama, projektowanie, opakowanie produktu, etc.).

Na zajęciach dzieci i młodzież nie tylko mają szansę zapoznać się ze sposobami tworzenia ilustracji, oglądając filmy, zdjęcia, książki i prezentacje, ale również wykonać samodzielnie prace – uruchamiając swoją wyobraźnię i ucząc się przekazywania treści za pomocą obrazów, tworząc własne ilustrowane historie.

Przystępny przekaz informacji i atrakcyjna forma zajęć sprawiają, że młodzi uczestnicy, wsiadając w pociąg na Stacji: Ilustracja, mają szansę odbyć ciekawą, barwną wyprawę do świata obrazów i bajkowych historii.

*Warsztaty w Fundacji Salony zostały zrealizowane dzięki pomocy finansowej Miasta Zielona Góra