9,6 ha

Studenci Pracowni Działań Performatywnych i Multimedialnych/ Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
opieka merytoryczna: prof. Izabella Gustowska, dr Raman Tratsiuk we współpracy z Aleksandrą Kubiak

czwartek, 24.10 godzina 19:00 – prezentacja pracowni, dyskusja
sobota, 26.10 godzina 19:00 – otwarcie wystawy

Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13 b, Zielona Góra
wystawa będzie czynna do 30.11.2013 r.

Fundacja Salony zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu ” „Park Tysiąclecia. Próby, szkice, scenariusze nowej przestrzeni publicznej”. W październiku będziemy gościć prof. Izabellę Gustowską i dr Ramana Tratsiuka oraz studentów z Pracowni Działań Performatywnych i Multimedialnych (Katedra Intermediów) z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Podczas pobytu w Zielonej Górze w dniach 23 – 27.10. studenci będą eksplorowali teren parku wraz z sąsiedztwem, odnosząc się do jego historii, tożsamości, a przede wszystkim codzienności. Efekty swojej pracy przedstawią na wystawie w Fundacji Salony. Wystawę poprzedzi prezentacja wcześniej wykonanych realizacji pod kierunkiem prof. Izabelli Gustowskiej i dr Ramana Tratsiuka.
O pracowni:
„W pracowni zwracamy uwagę na relacje interfejs-człowiek-rzeczywistość. Proponujemy działania, dla których podstawowym punktem odniesień jest komunikat, przestrzeń publiczna i przestrzeń prywatna. Artysta jako medium w realizacjach video-performance i interaktywnym performance. Wskazujemy na ważność poszukiwań i doświadczania codziennego”

Wystawa jest czynna w dniach pon – pt. w godzinach 10:00 – 16:00. Zapraszamy!

Studenci: Mateusz Fabiś, Marcin Ptaszyński, Adam Łuczak, Aleksandra Godlewska, Alexandra Ivanciu
Organizatorzy: Fundacja Salony, BWA Zielona Góra
Współpraca: Aleksandra Kubiak, Pracownia Działań Performatywnych i Multimedialnych/ Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Patronat medialny: Radio Zielona Góra, Magazyn Miasta, Respublika Nowa