III dyżur skanowania

Pamięć wywołana – dyżur skanowania
Środa, 15.04. od godziny 17
Fundacja Salony, ul. Fabryczna 13b, Zielona Góra

Tworzymy internetową mapę fotograficzną naszego miasta dostępną dla wszystkich – poszukujemy starych fotografii Zielonej Góry w formie negatywów. Interesują nas przede wszystkim zdjęcia amatorskie, wykonane w przestrzeni miasta przed laty. Chętnie pomożemy mieszkańcom w odnalezieniu i zachowaniu dawnych fotografii w formie cyfrowej. Wystarczy zabrać ze sobą odbitkę lub kliszę fotograficzną schowaną głęboko w szufladzie i przyjść na najbliższy dyżur skanowania do Fundacji Salony.
Udział w spotkaniu jest darmowy. Ze względu na duże zainteresowanie obowiązują zgłoszenia mailowe pod adresem: f.salony@gmail.com.
Serdecznie zapraszamy!

Dyżury skanowania stanowią uzupełnienie warsztatów prowadzonych przez Fundację Salony z młodzieżą z Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze w ramach Akademii Orange. Dyżury są zaadresowane do mieszkańców Zielonej Góry w różnym wieku. Podczas spotkań możliwa będzie nieodpłatna digitalizacja własnych odbitek fotograficznych. Zachęcamy uczestników do przyniesienia starych klisz i odbitek, na których pojawia się krajobraz Zielonej Góry – architektura, sztuka i przestrzeń publiczna w mieście. Za zgodą uczestników fotografie te dołączą do cyfrowego archiwum na stronie: pamiecwywolana.blogspot.com

Organizator: Fundacja Salony
Współpraca: Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze, Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Uniwersytet Zielonogórski, Spółdzielczy Dom Kultury „Nowita”
Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange oraz dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.
Materiały w ramach projektu są opublikowane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa (CC BY 3.0. Polska)Możliwość komentowania została wyłączona.